1. Керівник закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.
2. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки учнів причетних до булінгу, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.
3. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.
4. Якщо комісія визнала факт булінгу, то керівник закладу освіти зобов'язаний повідомити про це уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
5. Якщо комісія не кваліфікує діяння як цькування, а постраждалий або його представники не згодні з цим, то він може звернутись із заявою до органів Національної поліції. Таке право має і директор в разі незгоди із рішенням комісії.
6. За будь-якого рішення комісії з розгляду питань випадків булінгу (цькування), керівник закладу освіти забезпечує психологічну підтримку усіх учасників процесу.
6.При зверненні до правоохоронних органів з заявою про застосування булінгу до дитини, до заяви додаються усі належні докази про звинувачення у адміністративному правопорушенні передбаченого ст. 173-4 КУпАП.